Mieszkańcy Wesołej walczą o Las Milowy – ruszyła petycja przeciwko wycince

Mieszkańcy Wesołej mobilizują siły, aby zapobiec planowanej wycince w Lesie Milowym. Stowarzyszenie Sąsiedzi dla Wesołej inicjuje petycję do władz leśnych i ministerstwa, domagając się ochrony tego cennego terenu zielonego.

W związku z zaplanowanymi przez Nadleśnictwo Drewnica pracami związanymi z trzebieżą późną (TPP), które obejmują cięcia pielęgnacyjne w Lesie Milowym, mieszkańcy Wesołej wyrazili swoje zaniepokojenie. Pomarańczowe znaki na drzewach, które pojawiły się w wyznaczonych obszarach, stanowią wyraźny sygnał zbliżających się działań, które mogą mieć negatywny wpływ na lokalne ekosystemy i krajobraz.

Stowarzyszenie Sąsiedzi dla Wesołej rozpoczęło akcję zbierania podpisów pod petycją do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Nadleśnictwa Drewnica. Inicjatywa ma na celu natychmiastowe wyłączenie obszarów lasu z planowanych wycinek oraz oznaczenie Lasu Milowego jako obszaru o zwiększonej funkcji społecznej.

Petycja, dostępna online, podkreśla wartość Lasu Milowego dla lokalnej społeczności, wskazując na jego funkcje rekreacyjne, społeczne i ekologiczne. Mieszkańcy proszą o wyłączenie terenu z gospodarki leśnej i ograniczenie działalności do prac sanitarnych, a w dalszej perspektywie – o przekazanie zarządzania lasem w ręce Lasów Miejskich m.st. Warszawy.

Odpowiedź na tę inicjatywę będzie kluczowa dla przyszłości tego zielonego zakątka Wesołej, który pełni kluczową rolę nie tylko dla mieszkańców, ale i flory oraz fauny regionu.

Apel mieszkańców wobec nadleśnictwa i ministerstwa stanowi ważny głos w dyskusji o ochronie terenów zielonych w mieście, który ma na celu zachowanie przestrzeni naturalnych dla przyszłych pokoleń.

Link do petycji: O natychmiastowe wyłączenie z wycinek Lasu Milowego w Wesołej

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.