Zakończony remont ul. Bronisława Czecha przed nowym rokiem szkolnym

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o zakończeniu remontu południowej jezdni ulicy Czecha pomiędzy Płowiecką a Kajki. Prace obejmowały ułożenie ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu na kilometrowym odcinku tej ważnej arterii komunikacyjnej. Remont został zaplanowany na okres wakacyjny, kiedy ruch jest zauważalnie mniejszy, aby uniknąć niepotrzebnych utrudnień dla mieszkańców.

Kluczowy ciąg komunikacyjny

Ulica Czecha jest drogą prowadzącą ruch ponadlokalny oraz tranzytowy, z natężeniem ruchu dochodzącym do 1739 pojazdów na godzinę w kierunku wschodnim. Dlatego też zależało Zarządowi Dróg Miejskich, aby prace zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wykonawca usuwa jeszcze pozostałości po czasowej organizacji ruchu z jezdni północnej, ale bez większego wpływu na ruch.

Poprawa bezpieczeństwa

Oprócz naprawy nawierzchni jezdni, na ul. Czecha wprowadzone zostaną zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa. W rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową zmieniona zostanie geometria drogi na pasie do skrętu w prawo, co jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami w tym miejscu. Od 2020 roku zanotowano tam 48 zdarzeń, w których kierowcy wypadali na wyspę dzielącą.

Projekt zakłada wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo, co wymusi zmniejszenie prędkości przed wjazdem w ulicę Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Te prace będą trwały jeszcze przez część września.

Kontynuacja prac

Zakończone właśnie prace to drugi etap remontu ul. Czecha. W zeszłym roku nowy asfalt ułożono na północnej jezdni, od skrzyżowania ul. Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze.

Zakończenie remontu ul. Czecha przed rozpoczęciem roku szkolnego to ważny krok w kierunku poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki temu uczniowie wracający do szkół oraz inni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli korzystać z odnowionej infrastruktury, co zminimalizuje ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

źródło: ZDM

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.