Odtworzenie ścieżki rowerowej po pracach gazowych na ul. 1 Praskiego Pułku

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) informuje o opóźnieniach w odtworzeniu ścieżki rowerowej na ul. 1 Praskiego Pułku po zakończonych robotach gazowych. Prace miały zakończyć się do końca czerwca br., jednak do tej pory nie widać postępów. W wyniku nieudolnych prób zalepienia powstałych dziur, ścieżka stała się niebezpieczna dla rowerzystów, a co najmniej dwóch z nich miało wypadki z powodu wyrw w asfalcie.

ZDM zapowiedział, że docelowe odtworzenie ścieżki rowerowej zostanie przeprowadzone etapowo w terminie od 9 lipca 2024 do 12 lipca 2024. Prace będą prowadzone zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu oraz warunkami wydanymi przez ZDM, co obejmuje pełną szerokość ścieżki rowerowej w miejscach po wykopach. Po zakończeniu robót ZDM dokona odbioru wykonanych prac, aby upewnić się, że ścieżka jest bezpieczna i zgodna z wymaganiami jakościowymi.

Remont ul. 1 Praskiego Pułku

W związku z pogarszającym się stanem technicznym ul. 1 Praskiego Pułku, ZDM wystąpił do Rady m.st. Warszawy o przyznanie środków finansowych na remont tej ulicy. Kwota w wysokości 50 milionów złotych ma być przeznaczona na remonty i frezowanie ulic w całej Warszawie. Jeśli środki te zostaną przyznane, prace remontowe na ul. 1 Praskiego Pułku będą mogły zostać przeprowadzone jeszcze w bieżącym roku.

Projekt czasowej organizacji ruchu

Projekt czasowej organizacji ruchu został już zatwierdzony, a wykonawca złożył wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego. Wesoła.pl będzie monitorować postępy prac i informować mieszkańców o ich przebiegu.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.