Uroczyste Otwarcie Pierwszego Publicznego Liceum w Wesołej

3 kwietnia 2024 roku, Wesoła świętowała otwarcie pierwszego publicznego liceum – CLXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Niemena, zaznaczając tym samym ważny dzień w historii edukacji w dzielnicy. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono ważnych osobistości, w tym Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który osobiście przekazał klucze do nowej placówki.

Otwarcie nowego liceum uświetnili swoją obecnością nie tylko Prezydent Warszawy, ale również Zastępczyni Prezydenta Renata Kaznowska, Wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy Sławomir Potapowicz, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła Marcin Jędrzejewski, a także Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor wraz ze swoimi Zastępcami i Pani Dyrektor Liceum, Izabela Nowacka.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podczas uroczystości otwarcia podkreślił znaczenie edukacji:

Edukacja to nasz absolutny priorytet i największa pozycja w budżecie miasta. Przez ostatnie 5 lat wybudowaliśmy w Warszawie 15 szkół i 26 przedszkoli. A dziś w Wesołej, otwieramy pierwszą od 20 lat publiczną szkołę ponadpodstawową. Na początku mojej kadencji, 5 lat temu zadecydowaliśmy z władzami dzielnicy, że budowa liceum to jeden z najważniejszych postulatów dla Wesołej

Liceum w Wesołej to nie tylko pierwsza publiczna szkoła średnia w dzielnicy, ale również pierwsza od 20 lat nowa szkoła ponadpodstawowa zbudowana w Warszawie. Placówka oferuje miejsce dla 600 uczniów w 16 oddziałach, wyposażona jest w nowoczesne sale lekcyjne, laboratoria, aulę, bibliotekę, stołówkę oraz halę sportową. Budynek charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna z chłodzeniem, refleksole, pompy ciepła i fotowoltaika.

Wyjątkowym momentem inauguracji był fakt, że to właśnie Prezydent Rafał Trzaskowski poprowadził pierwszą lekcję w nowej szkole. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji angielskiego, co z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Będzie się Wam tu dobrze uczyć i zdobywać nowe umiejętności, oraz co najważniejsze – przyjaźnie,

dodał prezydent, wręczając klucz do szkoły dyrektorce, Izabeli Nowackiej.

Po oficjalnej części inauguracji, Pani Dyrektor Liceum, Izabela Nowacka, oprowadziła gości po nowo otwartym liceum. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nowoczesne sale lekcyjne, laboratoria, aulę oraz inne pomieszczenia, które zostały zaprojektowane i wyposażone z myślą o zapewnieniu uczniom najlepszych warunków do nauki i rozwoju.

Nowa placówka nie tylko zapewni uczniom dostęp do wysokiej jakości edukacji, ale stanie się także miejscem, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje i talenty.

Wsłuchiwanie się i odpowiadanie na potrzeby mieszkańców to jedno z najważniejszych zadań samorządu. Mam nadzieję, że ten nowy piękny budynek będzie spełniał swoje zadania edukacyjne, a dzięki sali gimnastycznej i auli, posłuży również lokalnej społeczności. Życzę i kadrze szkolnej, i młodzieży, dobrych chwil w murach nowego liceum.

podkreślił Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy.

Warszawa kontynuuje inwestycje w edukację, planując budowę kolejnych placówek i modernizację istniejących, aby zapewnić najlepsze warunki do nauki i rozwoju dla wszystkich uczniów. Od 2019 roku w Warszawie oddano do użytku łącznie ponad 40 nowych placówek edukacyjnych. Obecnie trwa budowa kolejnych 10 placówek (5 przedszkoli i 5 szkół), a kolejnych 9 obiektów jest na etapie projektowania (4 przedszkola oraz 5 szkół). W tym roku na inwestycje oświatowe miasto przeznaczy ponad 500 mln zł. Z miejskiego budżetu finansowane są również modernizacje i remonty placówek oświatowych w całej Warszawie – w tym roku w budżecie miasta przewidziano na ten cel ponad 100 mln zł.

Więcej Informacji

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi relacjami oraz zdjęciami z otwarcia:

Postępy budowy nowoczesnego liceum w Wesołej
Czesław Niemen symbolem wesołowskiego 163 liceum

Podziel się

Komentarze (1)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.