Czesław Niemen symbolem Wesołowskiego 163 Liceum Ogólnokształcącego

CLXIII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie może przyjąć imię Czesława Niemena. Decyzja zapadnie 23 sierpnia na Sesji LXVII Rady Dzielnicy Wesoła. Czy szkoła zyska nową tożsamość inspirowaną wybitnym artystą?

W ostatnich miesiącach społeczność CLXIII Liceum Ogólnokształcącego w Wesołej z niecierpliwością oczekiwała na decyzję w sprawie wyboru patrona szkoły. Proces ten, pełen zaangażowania i dyskusji, w końcu dobiegł końca. Czesław Niemen, ikona polskiej sceny muzycznej XX wieku, został wybrany na patrona tej placówki.

Inicjatywa wyboru patrona dla 163 LO w Wesołej została podjęta z myślą o wzmocnieniu tożsamości szkoły oraz zacieśnieniu więzi z lokalnym środowiskiem. W trakcie procesu wyboru zgłoszono aż 22 kandydatury. Wśród nich znalazły się takie postacie jak Nobliści Polscy, Irena Sendlerowa czy Nikola Tesla. Jednak to Czesław Niemen zdobył największe poparcie społeczności szkolnej, co potwierdziły wyniki głosowania.

Wybór Niemena na patrona szkoły nie jest przypadkowy. Jego twórczość, pełna pasji, zaangażowania i głębokich refleksji, stanowi doskonały punkt odniesienia dla młodych ludzi. Niemen, jako artysta awangardowy, zawsze podążał własną drogą, nie ulegając komercyjnemu naciskowi. Jego pieśń “Dziwny jest ten świat” stała się manifestem przeciwko nienawiści i podziałom, co czyni go idealnym wzorem dla młodzieży w dzisiejszych czasach.

Dyrektor CLXIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, wspierany przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, wystąpił z wnioskiem o nadanie szkole imienia Czesława Niemena. Uchwała w tej sprawie będzie przedmiotem głosowania podczas najbliższego posiedzenia Rady Dzielnicy Wesoła (Sesja LXVII) dnia 23 sierpnia 2023 roku o godzinie 14:15.

Nadanie imienia szkole to nie tylko symboliczny gest. To przede wszystkim okazja do zgłębienia wiedzy o wybranej postaci, jej dokonaniach i wartościach, które reprezentowała. W przypadku Niemena będzie to również okazja do odkrywania bogactwa polskiej muzyki i kultury XX wieku.

Społeczność CLXIII LO w Wesołej z niecierpliwością oczekuje na oficjalne nadanie imienia szkole. To ważny moment w historii placówki, który na pewno zostanie godnie uczczony.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (2)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.