Nowe lustra drogowe poprawią bezpieczeństwo na ul. Jana Pawła II

Zarząd Dróg Miejskich oraz Rada Dzielnicy Wesoła pracują nad poprawą bezpieczeństwa na ul. Jana Pawła II poprzez montaż luster drogowych. Lustra mają pomóc kierowcom w bezpiecznym wyjeździe z bloków w rejonie ul. Ułańskiej, co jest częścią większego projektu organizacji ruchu w tej okolicy.

Lustra drogowe na ul. Jana Pawła II poprawią bezpieczeństwo mieszkańców

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Warszawie wprowadza kolejne zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa na ul. Jana Pawła II. Jednym z najnowszych działań jest montaż luster drogowych przy wyjeździe z bloków w rejonie ul. Ułańskiej. Projekt, który jest obecnie w trakcie uzgodnień, obejmuje również odcinek od ul. Ułańskiej do ul. Jodłowej.

Lokalizacja i etapy realizacji

Dokładna lokalizacja luster to ul. Jana Pawła II 33 i 31. Wykonanie tych luster zostało uwzględnione w projekcie stałej organizacji ruchu, który jest aktualnie w fazie uzgodnień. Renata Kuryłowicz, przedstawicielka ZDM, podczas ostatniego posiedzenia Rady Dzielnicy Wesoła poinformowała, że lustra mogą zostać zamontowane już do końca września, w zależności od tempa uzgodnień projektu organizacji ruchu.

Opóźnienia i wyzwania

Na posiedzeniu rady, Lidia Cybulska-Przesław wyraziła zaniepokojenie długotrwałym procesem realizacji takich projektów, jak montaż luster. Zwróciła uwagę na konieczność lepszego finansowania i szybszej realizacji działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa. Podkreśliła, że mieszkańcy od lat oczekują na takie rozwiązania i liczy na większą efektywność ze strony ZDM.

Karolina Piórkowska, radna dzielnicy, również przypomniała o potrzebie poprawy bezpieczeństwa w rejonie szkoły nr 385, podkreślając, że od lat nie doczekano się konkretnych działań. Poinformowała, że zarówno Rada Rodziców, jak i inni radni wielokrotnie apelowali o montaż progów zwalniających oraz innych środków poprawiających bezpieczeństwo pieszych.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.