Przetarg na budowę Kulturoteki w Wesołej ogłoszony!

Burmistrz Dzielnicy Wesoła, Marian Mahor, ogłosił przetarg na realizację projektu budowy Kulturoteki przy ul. Jana Pawła II. Nowa placówka kulturalna ma stać się sercem kulturalnym osiedla Stara Miłosna, oferując mieszkańcom dostęp do szerokiej gamy usług kulturalnych i edukacyjnych.

Nowoczesne centrum kultury na mapie Wesołej

W planach jest stworzenie trzykondygnacyjnego obiektu o powierzchni użytkowej około 2200 m^2^, który będzie nowym domem dla Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła. Inwestycja zakłada nie tylko budowę samego budynku, ale również zagospodarowanie przestrzeni wokół niego, w tym utworzenie miejsc postojowych, placu z sceną oraz dostosowanie terenu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Proekologiczne i dostępne rozwiązania

Kulturoteka ma być obiektem nowoczesnym, z zastosowaniem proekologicznych rozwiązań, co wpisuje się w aktualne trendy budownictwa oraz potrzeby społeczności lokalnej. Przed rozpoczęciem prac budowlanych, zaplanowanych na 24 czerwca tego roku, przesadzony zostanie dąb, który znajduje się na terenie przyszłej inwestycji.

Bogata oferta kulturalna i edukacyjna

W ramach projektu przewidziano stworzenie przestrzeni dostosowanych do różnorodnych potrzeb użytkowników. W części bibliotecznej znajdą się wypożyczalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pokój cichej pracy, czytelnia prasy oraz sala warsztatowa z pomieszczeniem multimedialnym. Ośrodek Kultury zaoferuje salę widowiskowo-kinową, pracownie tematyczne, salę taneczno-gimnastyczną, muzyczną oraz klubową z kawiarenką. Dodatkowo, na terenie Kulturoteki zaplanowano przestrzeń na imprezy plenerowe z zadaszoną sceną.

Współpraca i przyszłość

Projekt architektoniczny Kulturoteki został opracowany przez warszawskie biuro XYSTUDIO Sp. z o.o., które zwyciężyło w konkursie na koncepcję budynku. Podpisana umowa na prace projektowe z końcem 2022 roku przez Burmistrza Mariana Mahora i jego Zastępcę Krzysztofa Kacprzaka, otwiera nowy rozdział w rozwoju kulturalnym Dzielnicy Wesoła.

Inwestycja w budowę Kulturoteki to krok ku przyszłości, który umożliwi mieszkańcom Wesołej dostęp do kultury i edukacji na najwyższym poziomie. Oczekuje się, że nowy obiekt stanie się miejscem spotkań, wymiany myśli i inspiracji dla osób w każdym wieku.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.