I sesja Rady Dzielnicy Wesoła już za nami

6 maja 2024 r. odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy kadencji 2024-2029.

Sesja rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia przez pana Adama Grzegrzółkę, Dyrektora Biura Organizacji Urzędu m.st. Warszawy, który reprezentował Prezydenta miasta. Po przekazaniu prowadzenia obrad radnemu seniorowi, panu Edwardowi Kłosowi, rozpoczęto główne punkty spotkania.

Pani Marta Stępowska, Przewodnicząca Dzielnicowej Komisji Wyborczej, przedstawiła szczegółowe informacje na temat pracy komisji, po czym radni nowej kadencji złożyli ślubowanie. Następnie przystąpiono do wyboru prezydium rady. W tajnym głosowaniu na Przewodniczącą Rady Dzielnicy wybrano radną Ewę Tucholską z Klubu Koalicji Obywatelskiej. Wiceprzewodniczącymi zostali Lidia Cybulska–Przesław oraz Leszek Winiarski, również reprezentujący Koalicję Obywatelską i Klub Wesoła 2024 odpowiednio.

Prace Rady Dzielnicy nabierają tempa, a kolejne posiedzenie zaplanowane jest już na najbliższy czwartek, 9 maja o godzinie 14:15. W trakcie nadchodzącej nadzwyczajnej sesji wybrane zostaną zarządy oraz składy komisji, w tym ich prezydia.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.