Budowa odwodnienia na ul. Armii Krajowej w Wesołej

W odpowiedzi na powtarzające się problemy z zalewiskami na ul. Armii Krajowej, Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) oraz Rada Dzielnicy Wesoła podejmują działania mające na celu poprawę systemu odwodnienia w tym rejonie. ZDM analizuje różne rozwiązania techniczne, które mogłyby skutecznie rozwiązać problem nadmiaru wody po intensywnych opadach deszczu oraz roztopach.

Obecnie ZDM prowadzi prace nad przygotowaniem projektu, który obejmuje m.in. rozpłytowanie części nawierzchni utwardzonych oraz zwiększenie terenów biologicznie czynnych. Takie działania mają na celu poprawę retencji wód opadowych. W projekcie uwzględniono także montaż progów zwalniających, co dodatkowo poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku ulicy Armii Krajowej od Chodkiewicza do ul. Orlej.

Renata Kuryłowicz, przedstawicielka ZDM, na ostatnim posiedzeniu Rady Dzielnicy Wesoła poinformowała, że trwają intensywne analizy terenu i projektowanie rozwiązań o większej chłonności wód. W planach jest m.in. rozważenie budowy ogrodów deszczowych oraz powierzchni biologicznie czynnych, które pomogą w naturalnym odprowadzaniu wód opadowych. Kuryłowicz zaznaczyła, że jeśli warunki będą sprzyjające, projekt może zostać zrealizowany jeszcze przed końcem roku.

Podczas posiedzenia Rady Dzielnicy, Grażyna Bany zwróciła uwagę na znaczenie szybkiego rozwiązania problemu, przypominając, że już dwa lata temu mieszkańcy zebrali kilkaset podpisów w tej sprawie. W odpowiedzi Kuryłowicz podkreśliła, że planowane działania mają na celu poprawę sytuacji i że ZDM jest świadomy powagi problemu. Jednak, jak zaznaczyła, realizacja większych inwestycji, takich jak budowa pomp odwadniających, będzie wymagała dodatkowych środków i uzgodnień.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.