Protest rolników zablokował Trakt Brzeski – duże utrudnienia w ruchu

Protest rolników na Mazowszu spowodował znaczne utrudnienia na drogach. Od godziny 9:30 manifestanci blokują Trakt Brzeski oraz kluczowe węzły komunikacyjne, co wpływa na płynność ruchu. Od godziny 9:30 w piątek, 24 maja, rolnicy rozpoczęli protest na Mazowszu, przemieszczając się drogą wojewódzką 697 i krajową 92. Protestujący dotarli do Traktu Brzeskiego w miejscowości Zakręt, gdzie zablokowali rondo oraz okoliczne węzły drogowe. Manifestacja jest reakcją na trudną sytuację w rolnictwie oraz sprzeciw wobec unijnego Zielonego Ładu.

Powody protestu

Rolnicy domagają się likwidacji przepisów unijnego Zielonego Ładu, który zakłada wprowadzenie bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji rolnej do 2050 roku. Protestujący zwracają uwagę na negatywne skutki ekonomiczne tych regulacji dla polskiego rolnictwa. Ponadto, rolnicy domagają się reakcji rządu na trudną sytuację gospodarstw rolnych spowodowaną suszą, zaległościami w wypłatach dopłat bezpośrednich oraz wzrostem cen energii elektrycznej.

Utrudnienia w ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz Komenda Stołeczna Policji informują o licznych utrudnieniach w ruchu na trasach DK2, DK92 oraz S17. Węzeł Warszawa Wschód w Zakręcie został zablokowany, co zmusiło służby do wyznaczenia objazdów. Ruch pojazdów osobowych skierowano na ul. Asfaltową i drogę 638, natomiast ciężarówki jadące od strony Mińska Mazowieckiego kierowane są na autostradę A2. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość oraz korzystanie z alternatywnych tras.

Organizacja protestu

Na miejsce protestu przybyło około 150 osób, w tym 15 ciągników rolniczych oraz samochody osobowe. W manifestacji uczestniczą również politycy Konfederacji, m.in. Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak. Policja czuwa nad bezpieczeństwem zarówno protestujących, jak i kierowców, którzy napotykają na utrudnienia.

Apel policji

Policja apeluje do wszystkich kierowców o unikanie podróży w rejonie protestu, jeśli to możliwe. Sugeruje wcześniejsze planowanie trasy oraz korzystanie z objazdów. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń służb porządkowych. Sytuacja na drogach powiatu mińskiego jest dynamiczna, dlatego warto na bieżąco śledzić komunikaty lokalnych mediów.

Protest rolników na Mazowszu spowodował poważne utrudnienia w ruchu na głównych trasach w okolicy Warszawy. Rolnicy manifestują przeciwko unijnym regulacjom Zielonego Ładu oraz trudnej sytuacji ekonomicznej gospodarstw rolnych. Policja i GDDKiA wyznaczyły objazdy, aby zminimalizować wpływ protestu na ruch drogowy, jednak kierowcy powinni być przygotowani na opóźnienia i trudności w przejeździe przez obszar objęty manifestacją.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.