Blokada Traktu Brzeskiego przez rolników. Spodziewaj się utrudnień!

W środę, 20 marca 2024 r., mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości, w tym Sulejówka, Wesoła i Stara Miłosna, mogą napotkać znaczne utrudnienia w ruchu. Powodem są zaplanowane protesty rolników, którzy zamierzają zablokować kluczowe trasy dojazdowe do stolicy, w tym Trakt Brzeski. Demonstracje mają na celu wyrażenie sprzeciwu wobec unijnego "zielonego ładu", eko schematów w polityce rolnej i napływu produktów rolnych z Ukrainy.
źródło: Googe Maps

W całej Polsce, odbędą się protesty rolników, które mogą poważnie zakłócić codzienne życie wielu mieszkańców, szczególnie tych dojeżdżających do Warszawy. Jednym z najbardziej krytycznych punktów dla mieszkańców stolicy i jej okolic będzie zablokowanie ulicy Trakt Brzeski, co zapowiedział Urząd Miasta Sulejówek.

Protest rozpocznie się wczesnym rankiem, o godzinie 7:00, kiedy to uczestnicy zgromadzenia wyruszą z miejscowości Trzebucza, aby trasą 697 przez Augustówkę, Kałuszyn, Mińsk Mazowiecki, aż dotrzeć do Sulejówka i zablokować wszystkie pasy wjazdowe do Warszawy na odcinku Trakt Brzeski, od skrzyżowania z E372 do drogi 638.

Organizatorzy zgromadzenia, wśród których prym wiedzie Mazowiecka Rada Wojewódzka NSZZ RI Solidarność, przedstawiają jasne cele swojego protestu. Należą do nich między innymi: likwidacja unijnego “zielonego ładu”, zatrzymanie wprowadzania eko schematów w unijnej polityce rolnej oraz zatrzymanie napływu produktów rolnych z Ukrainy, które według rolników zagrażają lokalnej produkcji i stabilności cen na rynku.

Protesty rolnicze to odpowiedź na wprowadzane przez Unię Europejską wytyczne mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, w tym redukcję zużycia nawozów i środków ochrony roślin. Rolnicy argumentują, że te zmiany wprowadzane są zbyt szybko i bez odpowiedniego wsparcia dla sektora rolnego, co w ich ocenie może doprowadzić do upadku wielu gospodarstw.

Zapowiedziane blokady drogowe to nie tylko Trakt Brzeski. Utrudnienia zaplanowano również na trasie S2 na wysokości Wału Miedzeszyńskiego, jak i w miejscowościach podwarszawskich, takich jak Jabłonna, Nieporęt, czy Góraszka na autostradzie A2. Zablokowanie kluczowych arterii komunikacyjnych ma zwrócić uwagę opinii publicznej oraz decydentów na trudną sytuację polskich rolników.

Mieszkańcom podróżującym do i z Warszawy radzimy zaplanować jutrzejsze podróże z dużym wyprzedzeniem i, jeśli to możliwe, skorzystać z alternatywnych tras lub środków transportu. Wszystkich zainteresowanych szczegółami blokad i alternatywnymi trasami odsyłamy do zamieszczonej przez organizatorów protestu mapy:

Protesty rolnicze stanowią ważny głos w debacie o przyszłości polskiego i europejskiego rolnictwa, zwracając uwagę na konieczność znalezienia równowagi między ochroną środowiska a zapewnieniem stabilności i rozwoju dla sektora rolnego.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.