Piknik Wesoła 2023 odwołany!

Po dwóch latach przerwy z powodu pandemii COVID-19, mieszkańcy dzielnicy oczekiwali powrotu Pikniku Wesoła. Niestety, tradycyjne święto dzielnicy również w tym roku nie odbędzie się, a przyczyna tkwi tym razem nie w obostrzeniach zdrowotnych, ale w ograniczeniach związanych z dostępem do terenu hipodromu.

Wieloletnia tradycja organizowania Pikniku Wesoła, jednego z najważniejszych wydarzeń rodzinnych w naszej dzielnicy, znalazła się pod znakiem zapytania. Jak poinformowano podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, tegoroczna edycja została odwołana z powodu braku miejsca.

Piknik Wesoła, od lat gromadzący mieszkańców dzielnicy na wspólnym świętowaniu, zazwyczaj odbywał się na terenie hipodromu. Było to miejsce, które oferowało wystarczająco dużo przestrzeni, aby pomieścić wszystkie atrakcje i występy. Niestety, jak poinformowała Pani Karolina Baranowska (Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu), teren hipodromu staje się coraz bardziej ograniczony dla podmiotów innych niż wojsko, co utrudnia organizację tak dużych wydarzeń jak Piknik Wesoła.

To, jakie to będzie miało konsekwencje dla przyszłości pikniku, jest na razie niepewne. Wydarzenie to było nie tylko okazją do integracji społecznej, ale również stanowiło platformę dla lokalnych artystów, rzemieślników i przedsiębiorców, którzy mogli zaprezentować swoje prace i usługi. Bez odpowiedniego miejsca na organizację pikniku, utrzymanie tej ważnej tradycji staje się znacznie trudniejsze.

W kontekście tych wyzwań, mieszkańcy dzielnicy mogą jednak poczuć pewne pocieszenie. Burmistrz Marian Mahor zapewnił, że mimo odwołania tegorocznego pikniku, wydarzenie nadal będzie uwzględniane w planach finansowych dzielnicy. Dodatkowo, niewykorzystane środki finansowe przeznaczone na organizację pikniku będą rozdzielane na podobne działania kulturalne.

Niezależnie od wyzwań, które niesie ze sobą obecna sytuacja, jesteśmy przekonani, że dzięki determinacji mieszkańców i lokalnych organizacji, uda się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na utrzymanie tej ważnej dla naszej społeczności tradycji. W końcu, jak pokazuje historia Pikniku Wesoła, jest to wydarzenie, które zawsze potrafiło przyciągnąć tłumy i zjednoczyć mieszkańców dzielnicy w świętowaniu wspólnoty i lokalnej kultury.

Podziel się

Komentarze (1)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.