Nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że od 1 lipca 2024 r. nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów. Informacje o planowanych wzrostach tych opłat, które pojawiały się w mediach, zostały określone jako nieprawdziwe.

Ministerstwo jednoznacznie zaprzeczyło, jakoby prowadzone były jakiekolwiek prace legislacyjne mające na celu zmianę przepisów dotyczących stawek za badania techniczne pojazdów. W komunikacie podkreślono również, że informacje o uzależnieniu wysokości tych opłat od wynagrodzenia minimalnego oraz podawane przez media kwoty są błędne.

“Nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 r. W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami o wzroście opłat za badania techniczne pojazdów, Ministerstwo Infrastruktury informuje, że nie będzie podwyżek opłat od 1 lipca 2024 r.,” czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Decyzja ta ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości i uspokojenie opinii publicznej w obliczu pojawiających się spekulacji. Warto przypomnieć, że wszystkie zmiany legislacyjne dotyczące opłat za badania techniczne pojazdów muszą być poprzedzone odpowiednimi pracami legislacyjnymi i procedurami konsultacyjnymi, co w tym przypadku nie miało miejsca.

Ministerstwo apeluje do mediów o rzetelne informowanie społeczeństwa i unikanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które mogą wprowadzać zamieszanie i niepotrzebne obawy wśród właścicieli pojazdów.

Źródło informacji: Ministerstwo Infrastruktury

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.