Marian Mahor ponownie wybrany Burmistrzem Wesołej

Marian Mahor, doświadczony działacz społeczny i lokalny polityk, został ponownie wybrany na stanowisko Burmistrza Dzielnicy Wesoła. Głosowanie, które odbyło 9 maja, przyniosło mu zwycięstwo większością głosów. Dokonano również wyboru nowych zastępców burmistrza, którzy będą wspierać go w nadchodzącej kadencji.
źródło: Urząd Dzielnicy Wesoła

W wyniku dzisiejszego (9 maja 2024 r.) głosowania do zarządu Dzielnicy Wesoła, Marian Mahor, znany mieszkańcom dzielnicy z wieloletniej działalności społecznej i politycznej, został ponownie wybrany na stanowisko Burmistrza. W głosowaniu udział wzięło 20 osób, z czego 14 poparło kandydaturę Mahora, 5 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Sam Mahor nie brał udziału w głosowaniu.

Mahor, związany z Wesołą od niemal 30 lat, jest postacią dobrze znaną w lokalnej społeczności. Jego życie zawodowe i prywatne skoncentrowane jest w naszej dzielnicy, gdzie założył rodzinę i wychowuje dwoje dzieci - Joannę i Maksa. Jego kariera zawodowa jest równie imponująca, jak działalność społeczna. Jest teatrologiem, reżyserem teatralnym, dramaturgiem oraz tłumaczem z języka francuskiego, z dyplomami paryskiej Sorbony i Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej dotychczasowej karierze politycznej Mahor pełnił różne role, od radnego w 2002 roku, poprzez kilkukrotne stanowisko zastępcy burmistrza, aż po burmistrza w latach 2018-2024.

W najbliższej kadencji Marian Mahor planuje skupić się na wszechstronnym rozwoju Dzielnicy Wesoła, podkreślając potrzebę dalszego zwiększania jakości życia jej mieszkańców i rozbudowy infrastruktury lokalnej. Szczegółowe informacje o jego programie oraz dotychczasowych osiągnięciach można znaleźć w naszym serwisie, na profilu strony wyborczej Mariana Mahora.

Marian Mahor ogłosił również swoje wybory na zastępców burmistrza. Na stanowisko Wiceburmistrza do spraw Społecznych wybrana została Aleksandra Paradowska, która uzyskała szerokie poparcie, zdobywając 16 głosów “za”, przy 2 głosach “przeciw” i 2 wstrzymujących się. Więcej o jej kwalifikacjach i planach można znaleźć tutaj.

Drugi z wiceburmistrzów, Krzysztof Kacprzak, obejmie rownież funkcję Wiceburmistrza. W jego przypadku głosowanie zakończyło się wynikiem 17 głosów “za”, 3 “przeciw” i żadnym wstrzymującym się. Kacprzak ma pełnić swoją rolę przez okres od 1,5 roku do 2 lat, po czym stanowisko przejmie Hubert Zieliński.

Podziel się

Komentarze (1)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.