Kolejny wypadek na felernym skrzyżowaniu

<img src="http://wesola360.pl/media/gallery/2011/06/07/180x240/wypadek-na-skrzyzowaniu-ul-trakt-brzeski-z-ul-jana-pawla-ii.jpg" title="fot. Ryś Adam" style="margin-right: 10px; float: left;" /> W poniedziałek 7 czerwca około godziny 8:30 na skrzyżowaniu ulic I Praskiego Pułku, Jana Pawła II i Traktu Brzeskiego miał miejsce poważny wypadek, w którym ucierpiało 6 osób. Skrzyżowanie to jest znane z poważnych zdarzeń drogowych, gdzie nieuwaga kierowców, ale też niedostateczna synchronizacja świateł są przyczyną większości wypadków.

Kierujący Nissanem Micrą skręcał w lewo z Traktu Brzeskiego w ulicę Jana Pawła II, podczas gdy nadjeżdżający od strony centrum Warszawy Ford Mondeo uderzył w jego przód. W wyniku wypadku rannych zostało aż sześć osób, w tym kilkuletnia dziewczynka. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna i trzy ambulanse. Spekuluje się, że przyczyną tego wypadku, podobnie jak wielu innych w tym miejscu, była nadmierna prędkość i usiłowanie przejechania skrzyżowania na żółtym świetle.

Wypadek spowodował liczne utrudnienia dla kierowców w godzinach szczytu. Wyłączona została sygnalizacja świetlna, a ruchem kierowała policja. Zamknięto również jeden pas Traktu Brzeskiego w stronę Lublina.

Więcej zdjęć na stronie Wesoła360

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.