Ekspresowa naprawa uszkodzonego tunelu w Sulejówku

Mieszkańcy Sulejówka doświadczyli niedawno znaczących utrudnień w ruchu po tym, jak pojazd przewożący ponadgabarytowy ładunek uszkodził nowy tunel. Zdarzenie to miało miejsce rano 16 kwietnia, gdy ciężarówka zahaczyła o betonową belkę rozpierającą konstrukcję tunelu, co skutkowało koniecznością jego tymczasowego zamknięcia.
źródło: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie

Uszkodzenie miało poważne skutki dla struktury tunelu, szczególnie dla betonowej płyty rozporowej. Wstępne oględziny wykazały, że uszkodzenia te stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przejeżdżających pojazdów, co skłoniło władze do podjęcia decyzji o zamknięciu tunelu. Wiceburmistrz Sulejówka, Remigiusz Górniak, potwierdził, że zaistniała sytuacja była zupełnie nieprzewidywalna i niestandardowa.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji i koordynacji z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich (MZDW), PKP PLK oraz firmą budowlaną Intop, udało się ustalić plan naprawy, który ma zostać zrealizowany w rekordowo krótkim czasie. W miejsce uszkodzonego elementu zostaną wstawione dwie nowe belki stalowe. Jest szansa, że już na początku następnego tygodnia ruch w tunelu zostanie wznowiony. Tymczasowe rozwiązania pozwolą na szybkie przywrócenie przejezdności, a docelowe prace konstrukcyjne zostaną przeprowadzone, gdy drugi tunel będzie gotowy do użytku.

Aby zapobiegać podobnym incydentom w przyszłości, władze rozważają instalację belek wysokościowych przed wjazdami do tunelu. Te urządzenia mają na celu ostrzeganie kierowców o zbyt wysokim ładunku, co ma zapobiec uszkodzeniom konstrukcyjnym tunelu.

Mimo że tunel jest obecnie zamknięty, prace postępują szybko, a władze Sulejówka i wykonawcy starają się zminimalizować dyskomfort mieszkańców i podróżnych. Oczekuje się, że kolejne dni przyniosą dalsze postępy w naprawie i wkrótce normalny ruch zostanie przywrócony.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.