Duże utrudnienia w Sulejówku po uszkodzeniu nowego tunelu

Wczesnym rankiem doszło do poważnego incydentu w Sulejówku, gdzie kierowca ciężarówki uszkodził betonowe przęsło nowo otwartego tunelu. Zdarzenie to spowodowało zamknięcie przejazdu w obie strony, wywołując znaczne utrudnienia komunikacyjne.

Do wypadku doszło około godziny 5 rano na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, będącej częścią drogi wojewódzkiej nr 638. Tunel, otwarty pod koniec 2023 roku, miał usprawnić ruch w tym ruchliwym segmencie drogi. Niestety, z powodu uszkodzenia jednej z żelbetonowych belek, służby musiały całkowicie zablokować przejazd, co spowodowało powstanie ogromnego korka w porannym szczycie.

Jacek Wiśniewski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji zapewnił, że nikt nie ucierpiał w zdarzeniu, a kierowca ciężarówki był trzeźwy. Dodał, że zarządca tunelu musi teraz sprawdzić, czy konstrukcja tunelu nie została trwale naruszona.

W związku z zamknięciem tunelu, ruch odbywa się wahadłowo, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację na drodze, tym bardziej że drugi tunel w Sulejówku jest obecnie nieczynny z powodu trwającej budowy kolejnego przejazdu. Najbliższy alternatywny przejazd znajduje się w Wesołej, co może skutkować dalszymi opóźnieniami i zwiększonym natężeniem ruchu w tym obszarze.

Remigiusz Górniak, wiceburmistrz Sulejówka, stwierdził, że zlecono ekspertyzę projektanta w trybie pilnym, aby ocenić, czy możliwe jest zastosowanie tymczasowej konstrukcji. “Sytuacja jest na bieżąco monitorowana” – zapewnił Górniak, dodając, że na ten moment za wcześnie jest mówić, kiedy tunel będzie ponownie w pełni przejezdny.

Mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający przez Sulejówek powinni śledzić aktualizacje i przygotować się na możliwe opóźnienia oraz rozważyć korzystanie z alternatywnych tras. Aby dowiedzieć się więcej o projektach tunelowych w regionie, zapraszamy do przeczytania pełnego artykułu: Budowa tunelu pod torami w Wesołej.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.