Twoja opinia się liczy! Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących priorytetów dla Wesołej

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy organizuje konsultacje społeczne w sprawie "Priorytetów dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy". Jest to ważna inicjatywa, która pozwoli mieszkańcom wyrazić swoje opinie i oczekiwania dotyczące przyszłego rozwoju dzielnicy. Konsultacje będą trwały od 1 do 22 września.

O co chodzi?

Dokument “Priorytety dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy” ma na celu zebranie możliwych do zrealizowania inwestycji na terenie dzielnicy w najbliższych latach. Powstaje on na podstawie celów strategii #Warszawa2030 i w jego tworzenie włączani są mieszkańcy. Priorytety podzielono na pięć kategorii: infrastruktura, rekreacja, kultura, usługi i mieszkalnictwo. Szczegółowe informacje na temat priorytetów można znaleźć na stronie konsultacje.um.warszawa.pl.

Cel konsultacji

Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat zaproponowanych priorytetów, a także zrozumienie oczekiwań osób mieszkających w Wesołej związanych z przyszłym rozwojem dzielnicy. Urząd Dzielnicy chce dowiedzieć się, na jakie miejsca lub tematy trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby rozwój dzielnicy był zrównoważony.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w konsultacjach, mieszkańcy mogą uczestniczyć w spotkaniach, które odbędą się:

  • 6 września o 18:00 w Szkole Podstawowej nr 385 przy ul. Klimatycznej 1 (osiedle Stara Miłosna),
  • 7 września o 18:00 w Szkole Podstawowej nr 172 przy ul. Brata Alberta 46 (osiedle Zielona),
  • 19 września o 18:00 w Szkole Podstawowej nr 171 przy ul. Armii Krajowej 39 (osiedle Centrum),
  • 22 września o 18:00 w Przedszkolu nr 434 „Na Górce“ przy ul. 1 Praskiego Pułku 116 (osiedle Stara Miłosna).

Mieszkańcy mogą również wyrazić swoją opinię online na stronie konsultacje.um.warszawa.pl w karcie DODAJ UWAGĘ O PRIORYTETACH lub zgłosić swoje pomysły na priorytety w karcie DODAJ POMYSŁ. Obydwie karty będą dostępne od 1 września.

Na terenie dzielnicy będzie można również spotkać wózek konsultacyjny.

Dla radnych (Rady Dzielnicy, Rady Seniorów Dzielnicy i Młodzieżowej Rady Dzielnicy) zorganizowano osobne spotkania warsztatowe.

Zachęcamy do aktywnego udziału!

Twoja opinia się liczy!

Jeśli chcesz zaprosić znajomych na konsultacje, pobierz i wydrukuj czarno-biały plakat dostępny tutaj i powieś go w swojej okolicy.

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy.

źródło: Urząd Dzielnicy Wesoła

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.