W Szkole Podstawowej nr 353 bito rekord Guinnessa!

17 października 2016 r. braliśmy udział w biciu rekordu Guinnessa. Wydarzenie organizowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działając w ramach programu “Ratujemy i Uczymy Ratować” i polegało na jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez wielu uczestników.

Akcja organizowana jest już od kilku lat, ale w tym roku naszym celem było zdobycie wpisu do Księgi Rekordów. Do realizacji tego ambitnego celu należało zgromadzić przynajmniej 11 841 uczestników, którzy w tym samym momencie wykonywać będą czynności związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Organizatorów na pewno ucieszył odzew z jakim spotkała się tegoroczna akcja - ponad 85 tys. osób zadeklarowało swój udział!

Nasza szkołą była jedyną placówką oświatową reprezentującą dzielnicę Wesoła. W imprezie uczestniczyło 39 uczniów z klas III d i IV a. Poczuliśmy się wyjątkowo wyróżnieni, gdy jako jedna z trzech szkół z całej Polski, zostaliśmy zaproszeni, aby wraz z Jurkiem Owsiakiem i zespołem Fundacji WOŚP bić rekord pod Pałacem Kultury i Nauki. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy III b.

Pragniemy podziękować organizatorom tego wydarzenia i jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.