Relacja z IV wernisażu "U Słonia w porcelanie"

29 stycznia 2016 roku odbył się już czwarty wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6.

Odbiegał on swoją formą od poprzednich wernisaży, ponieważ jednym z zaproszonych artystów był Pan Jacek Wan, japonista i specjalista od tematyki Dalekiego Wschodu, korespondent, koneser wschodniej kuchni i jednocześnie świetny kucharz. Jest autorem filmów dokumentalnych: „Wielkanoc na Amorgos“ (2008 ) i „Orzeł i chryzantema“ (2010 ) oraz książki „Tao smaku“, w której przybliża nam tajniki kuchni Dalekiego Wschodu.

W początkowej części wernisażu goście mieli przyjemność obejrzeć film Pana Jacka Wana z jego podróży do Japonii, w którym ukazał specyfikę wielkomiejskiego społeczeństwa japońskiego, głównie mężczyzn odwiedzających niemal codziennie z „tanie“ restauracje serwujące dania tradycyjnej kuchni japońskiej. Po filmie Pan Jacek Wan opowiadał niezwykle interesująco o ciekawostkach związanych z Japonią i Japończykami. Chętni mogli nabyć jego książkę „Tao smaku“ wraz z dedykacją. Książka jest nadal w sprzedaży w galerii (ilość egzemplarzy ograniczona, więc jeśli jest ktoś zainteresowany, to warto się pospieszyć).

Drugim zaproszonym artystą był znany już z pierwszego wernisażu Pan Maciej Marek Wieczorkiewicz, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i ASP Wydziału Architektury Wnętrz, zajmujący się od wielu lat rysunkiem, grafiką, malarstwem i rzeźbą, od dzieciństwa związany twórczo z Kazimierzem Dolnym. Jego prace cieszą się w naszej galerii ogromną popularnością poczynając od pierwszego wernisażu, na którym prezentował ich część. Zawierają dużą dawkę humoru, ironii , często wywołując uśmiech oglądających.

Tym razem Pan Maciej Wieczorkiewicz przedstawił swoje prace nawiązujące do karnawału (maski, gejsza) oraz do świata baśni (Alicji z Krainy Czarów). Prace są do obejrzenia i zakupienia w naszej galerii. Są naprawdę bajeczne!!! Oprócz oryginałów są w sprzedaży również reprinty wielu prac.

Prezentowanych twórców oraz przybyłych gości powitała właścicielka galerii, Pani Elżbieta Koszelow.

Czas trwania wernisażu to już tradycyjnie godziny 17.00 – 21.30. Oceniamy, że impreza była udana, o czym zapewniali również klienci galerii. O terminie kolejnego wernisażu poinformujemy wkrótce, a tymczasem zapraszamy do naszej galerii, gdzie oprócz prac wymienionych artystów czeka na Państwa wiele nowej ceramiki z Bolesławca, porcelany z Wałbrzycha, biżuteria i ceramika ręcznie wykonana przez wielu artystów. Zapraszamy!!!

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.