Nagła Burza nad Wesołą: Zalane Ulice i Przerwy w Dostawie Prądu [ZDJĘCIA]

Wczoraj wieczorem (28 czerwca) nad Wesołą przeszła gwałtowna burza, która w ciągu niespełna godziny przyniosła 29 mm deszczu, co odpowiada dwutygodniowej normie opadów. Intensywne ulewy i silne wiatry spowodowały zalanie ulic, piwnic i garaży, a także liczne przerwy w dostawie prądu. Najbardziej ucierpiały osiedla Zielona, Wesoła-Centrum i Wola Grzybowska, gdzie przewrócone drzewa blokowały drogi i uszkadzały linie energetyczne.

W ciągu niespełna godziny w Wesołej spadło 29 mm deszczu, co odpowiada dwutygodniowej normie opadów. Jak zauważył Przemysław Stolarz na grupie facebookowej Mazowiecki Park Krajobrazowy - Wesoła:

Jeszcze kilka godzin temu zwierzęta szukały choćby kropli wody, tymczasem wieczorem w ciągu niecałej godziny w Wesołej spadło 29 mm deszczu, czyli +/-2 tygodniowa norma. 29 mm to 29 ton wody na każde 1000m2 powierzchni, czyli 290 T lub m3 na hektar.

Burza spowodowała również liczne przerwy w dostawie prądu. Na osiedlu Zielona, przynajmniej do północy, nie było elektryczności. Na ulicy Jagiellońskiej drzewo zerwało linię energetyczną, a straż pożarna od trzech godzin czeka na informacje, który zakład energetyczny jest właścicielem linii, aby mógł przyjechać i odciąć prąd. Linia nadal leży zerwana na ulicy, a strażacy zabezpieczają teren, aby nikomu nie stała się krzywda.

W osiedlu Wesoła-Centrum, w okolicach ulicy Kilińskiego, nadal nie ma prądu. Pogotowie energetyczne próbuje przywrócić zasilanie. Podobna sytuacja występuje w Woli Grzybowskiej, w okolicach ulicy Sikorskiego.

Najbardziej ucierpiały osiedla Zielona, Wesoła-Centrum i Wola Grzybowska, gdzie w wielu miejscach silny wiatr powalił drzewa. Na ulicy Wspólnej drzewo złamało się i zablokowało część jezdni. Strażacy udrożnili już drogę, ale chodnik nadal jest niedostępny.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.