Mobilne punkty elektrośmieci nieczynne 30 marca

W związku z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi, Urząd Dzielnicy Wesoła informuje mieszkańców o tymczasowej przerwie w działalności Mobilnych Punktów Zbierania Elektrośmieci. W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 roku, firma ElektroEko nie będzie prowadzić zbiórki elektrośmieci w żadnym z warszawskich mobilnych punktów.
źródło: Adobe Photoshop

Jak radzić sobie z elektrośmieciami w okresie świątecznym?

Mimo przerwy w działalności mobilnych punktów, mieszkańcy Wesołej nie zostają bez możliwości odpowiedzialnego pozbycia się elektroodpadów:

  • Małe elektroodpady, takie jak żarówki, ładowarki, smartfony, baterie i inna mała elektronika, można bez problemu wrzucić do całodobowego Miejskiego Punktu Elektroodpadów. Punkt ten znajduje się na parkingu przed budynkiem Urzędu Dzielnicy.
  • Większe elektroodpady będzie można oddać już 6 kwietnia oraz w każdą kolejną sobotę miesiąca, kiedy to Mobilne Punkty Zbierania Elektrośmieci będą działały normalnie.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z dostępnych alternatyw, aby nawet w okresie świątecznym dbać o środowisko i odpowiednio zarządzać elektrośmieciami.

Gdzie szukać informacji?

Więcej informacji o elektroodpadach oraz sposobach na ich odpowiednie zagospodarowanie można znaleźć na portalu Warszawa19115, w zakładce poświęconej elektrośmieciom. Portal ten oferuje również wiele innych przydatnych informacji dla mieszkańców stolicy, pomagając w codziennym dbaniu o ekologię i porządek.

Przerwa w działalności Mobilnych Punktów Zbierania Elektrośmieci jest okazją do przypomnienia o znaczeniu odpowiedzialnego postępowania z odpadami. Urząd Dzielnicy Wesoła zachęca wszystkich mieszkańców do korzystania z dostępnych rozwiązań i do dbania o nasze wspólne środowisko.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.