Czas na Twój Głos: Budżet Obywatelski 2025 w Dzielnicy Wesoła

Od 15 czerwca mieszkańcy Warszawy mogą oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025. To wyjątkowa okazja, aby bezpośrednio wpłynąć na rozwój naszej dzielnicy i całego miasta. W dzielnicy Wesoła głosowanie trwa do 30 czerwca, a projekty do realizacji zostaną wybrane spośród 44 zgłoszonych propozycji.

Kto może głosować?

Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od wieku. Udział w budżecie obywatelskim mogą wziąć nawet dzieci, które głosują za zgodą rodziców. Dla dzieci poniżej 13. roku życia głosy oddają opiekunowie prawni, natomiast starsze dzieci mogą zagłosować samodzielnie. Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie bo.um.warszawa.pl lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Wesoła.

Na ile projektów można głosować?

Każdy mieszkaniec może oddać głos na maksymalnie 15 projektów dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich, co daje łącznie 25 projektów. To daje szerokie możliwości wyboru inicjatyw, które najlepiej odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności.

Projekty dla dzielnicy Wesoła

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 65 projektów, z czego do głosowania dopuszczono 44. Propozycje obejmują szeroki zakres tematów, od kultury i edukacji, przez sport i przestrzeń publiczną, aż po ochronę środowiska. Mieszkańcy mogą wybierać spośród projektów, które mają na celu poprawę infrastruktury, rozwój oferty kulturalnej i edukacyjnej, zwiększenie bezpieczeństwa oraz dbałość o środowisko naturalne. Każdy z tych projektów ma realny wpływ na jakość życia w naszej dzielnicy i odpowiada na różnorodne potrzeby lokalnej społeczności.

Decyzja w Twoich Rękach

Warto podkreślić, że liczba wybranych projektów zależy od dostępnych środków finansowych oraz liczby głosów oddanych na poszczególne inicjatywy. Projekty, które uzyskają minimum 50 ważnych głosów na poziomie dzielnicowym lub 100 głosów na poziomie ogólnomiejskim, będą mogły zostać zrealizowane.

W poprzednich latach Budżet Obywatelski przyniósł wiele korzyści dla naszej dzielnicy. Od 2015 roku zrealizowano już 120 projektów z 135 wybranych, co świadczy o dużym zaangażowaniu mieszkańców. W ubiegłym roku do realizacji w 2024 roku wybrano 14 spośród 32 zgłoszonych projektów.

Konkurs “Podaj dalej”

W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego organizowany jest konkurs “Podaj dalej”, który ma na celu zachęcanie mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy udostępniać swój indywidualny link do głosowania, który zostanie przesłany na podany adres e-mail po zakończeniu głosowania.

Jak to działa?

  • Po oddaniu głosu na stronie bo.um.warszawa.pl pojawi się ekran z podziękowaniem i informacjami o konkursie.
  • Klikając przycisk “Biorę udział w konkursie”, otrzymasz indywidualny link do strony z głosowaniem.
  • Udostępniaj link rodzinie, znajomym i sąsiadom. Osoby, które zagłosują za jego pomocą, przyznają Ci punkt.
  • Osoby, które zgromadzą najwięcej punktów, czyli zachęcą najwięcej mieszkańców do głosowania, zdobędą wyjątkowe nagrody.

Konkurs trwa od 15 czerwca o godzinie 0:00 do 30 czerwca o godzinie 23:59. Każdy, kto zagłosuje przez internet, może wziąć udział. Do wygrania są miejskie przeżycia, a szczegóły nagród będą ujawniane w trakcie głosowania.

Podsumowanie

Budżet Obywatelski to niepowtarzalna szansa dla mieszkańców Wesołej, aby wspólnie decydować o kierunku rozwoju naszej dzielnicy. Głosowanie trwa do 30 czerwca, a wyniki poznamy już 1 lipca. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i współtworzenia przyszłości naszej dzielnicy. Dodatkowo, dzięki konkursowi “Podaj dalej”, możesz nie tylko wpłynąć na przyszłość Wesołej, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody.

Pamiętaj, Twój głos ma znaczenie!

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.