Bezpłatne czipowanie i kastracje psów i kotów

Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi program wspierający właścicieli zwierząt domowych w odpowiedzialnej opiece nad psami i kotami. Program ten obejmuje bezpłatne zabiegi kastracji oraz czipowania, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia zwierząt w mieście.
źródło: DELL-E

Akcja kastracji i czipowania, prowadzona przez m.st. Warszawę, to znakomita okazja dla właścicieli zwierząt, by zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Program ten jest dostępny dla wszystkich mieszkańców Warszawy i trwa do końca 2024 roku lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Czipowanie – Niezbędne dla Bezpieczeństwa Zwierząt

Czipowanie to proces, w którym pod skórę zwierzęcia wprowadzany jest mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu. Zawiera on unikalny numer, który jest zarejestrowany w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, w przypadku zgubienia się zwierzęcia, można łatwo ustalić jego właściciela i skontaktować się z nim. Jest to obowiązkowe, jeśli chcemy podróżować z psem lub kotem po krajach Unii Europejskiej.

Kastracja – Dla Zdrowia i Spokoju

Kastracja to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu narządów rozrodczych u zwierząt. Zabieg ten przyczynia się do zmniejszenia agresji, ryzyka ucieczek, niechcianych ciąż, a także wielu chorób, w tym nowotworów. Jest to znacznie bezpieczniejsza opcja niż stosowanie środków antykoncepcyjnych, które mogą wywołać poważne skutki uboczne.

Jak Skorzystać z Programu?

Właściciele muszą spełnić kilka warunków, by ich zwierzę mogło zostać objęte programem. Należy wypełnić odpowiedni wniosek dostępny w wybranych zakładach leczniczych, okazać dowód tożsamości oraz dokument potwierdzający prawo do zwierzęcia, jak książeczka zdrowia czy paszport psa/kota. Ważne jest również, aby zwierzę było odpowiednio przygotowane do zabiegu i miało wykonane wymagane szczepienia.

Gdzie Wykonać Zabiegi?

Mieszkańcy Wesołej, mimo że w ich dzielnicy nie ma bezpośredniego punktu realizującego program, mogą skorzystać z usług najbliższego gabinetu weterynaryjnego w dzielnicy Wawer, przy ulicy Gruntowej 1A.

Program finansowania zabiegów kastracji i czipowania to szansa na poprawę jakości życia naszych czworonogów oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa. To również doskonała okazja dla mieszkańców Warszawy, by wykazać się odpowiedzialnością i troską o swoje zwierzęta. Zachęcamy wszystkich właścicieli do skorzystania z tej możliwości, dbając jednocześnie o terminowe spełnienie wszystkich formalności.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.