Aktywność radnych Wesołej w interpelacjach – podsumowanie kadencji

Analiza aktywności radnych dzielnicy Wesoła w kontekście złożonych interpelacji rzuca nowe światło na ich zaangażowanie w lokalne sprawy. Na prośbę Pawła Wytrębowicza przyjrzeliśmy się, jak często poszczególni radni wykorzystywali to narzędzie do poruszania ważnych kwestii.

W poprzedniej kadencji Rady Dzielnicy Wesoła, na 21 członków, tylko 11 z nich złożyło przynajmniej jedną interpelację. Dane ujawniają, który z radnych najczęściej sięgał po to formalne narzędzie, aby zwrócić uwagę na potrzeby mieszkańców oraz problemy dzielnicy. Interpelacje są istotnym elementem pracy radnego, umożliwiającym komunikację z władzami miasta oraz inicjowanie zmian.

Jednakże, należy podkreślić, że aktywność radnego nie ogranicza się wyłącznie do interpelacji. Warto zwrócić uwagę również na ich udział w pracach komisji oraz aktywność podczas sesji Rady Dzielnicy, które są równie ważne w kontekście oceny ich zaangażowania.

Poniżej przedstawiamy zaktualizowaną tabelę, ilustrującą, którzy radni byli najbardziej aktywni w zakresie składania interpelacji w kadencji 2018-2024:

Komitet Imię Nazwisko Liczba interpelacji
Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Zaremba 130
Sąsiedzi Dla Wesołej Karolina Piórkowska 59
Sąsiedzi Dla Wesołej Grażyna Bany 19
Prawo i Sprawiedliwość Elżbieta Nowosielska 10
Prawo i Sprawiedliwość Maria Szyszko 8
Tak Wesoła 2018 Hubert Zieliński 7
Koalicja Obywatelska Przemysław Rusnarczyk 3
Sąsiedzi Dla Wesołej/Koalicja Obywatelska Magdalena Skała 2
Sąsiedzi Dla Wesołej Magdalena Jędrzejewska-Pyrzanowska 2
Koalicja Obywatelska Anna Kozłowska 1

Analiza interpelacji złożonych przez radnych rzuca światło na ich dynamikę pracy i sposoby angażowania się w sprawy dzielnicy. Pomimo braku bezpośrednich informacji o tematach tych interpelacji, sama ich liczba świadczy o aktywności radnych w różnorodnych aspektach życia społeczności lokalnej. Wykorzystanie interpelacji jako narzędzia dialogu z władzami miejskimi świadczy o proaktywnym podejściu radnych do wyzwań stojących przed dzielnicą oraz ich determinacji w poszukiwaniu rozwiązań.

Podsumowując, aktywność radnych mierzona liczbą interpelacji jest ważnym, lecz nie jedynym wskaźnikiem ich zaangażowania. To, jak skutecznie potrafią oni wpływać na zmiany i adresować potrzeby mieszkańców, odzwierciedla ich rzeczywistą wartość dla społeczności. Dzielnica Wesoła, jak każda inna wspólnota, potrzebuje zaangażowanych przedstawicieli, którzy nie tylko będą podnosić ważne kwestie, ale także efektywnie pracować nad ich rozwiązaniami.

Nasz serwis jest całkowicie darmowy i utrzymuje się dzięki prywatnym środkom. Tworzymy go z pasją i zaangażowaniem, podchodząc do sprawy profesjonalnie.

Twoje wsparcie jest dla nas niezwykle ważne! Dodaj naszą stronę do ulubionych i zaglądaj codziennie, aby być na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Każda Twoja wizyta to znak, że to, co robimy, ma sens i motywuje nas do dalszej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Obserwuj nas na Facebooku oraz na Google News.

Podziel się

Komentarze (1)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.