Wydłużone godziny pracy urzędu w związku z wyborami samorządowymi

W obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, zaplanowanych na 7 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Wesołej mogą skorzystać z wydłużonych godzin pracy Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. W dniach 26-28 marca urząd będzie czynny do godziny 18:00, umożliwiając załatwianie spraw wyborczych.

Rozszerzone usługi w przededniu wyborów

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich w Wesołej dostosowuje swoje godziny pracy, by umożliwić mieszkańcom załatwienie niezbędnych formalności. W dniach od 26 do 28 marca 2024 roku, urząd dzielnicy Wesoła będzie otwarty do 18:00, co jest zmianą zaprojektowaną, aby pomieścić potrzeby wyborców w tym ważnym okresie.

W tym czasie, mieszkańcy będą mieli możliwość załatwienia różnych spraw związanych z wyborami, w tym złożenia wniosków o ujęcie w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania właściwym dla adresu stałego zamieszkania oraz o wydanie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

Jak zmienić miejsce głosowania?

Dla osób, które potrzebują zmienić miejsce głosowania, pierwszym krokiem jest sprawdzenie danych w Centralnym Rejestrze Wyborców. Można to zrobić korzystając z usługi dostępnej na stronie www.gov.pl. Jeśli dane adresowe są nieaktualne, wniosek o zmianę obwodu głosowania można złożyć przez Internet (wymagany profil zaufany) lub osobiście w urzędzie dzielnicowym właściwym ze względu na miejsce stałego zamieszkania.

Głosowanie przez pełnomocnika

Głosowanie przez pełnomocnika jest opcją stworzoną z myślą o osobach, które z powodu wieku (60 lat i więcej) lub niepełnosprawności (znacznym lub umiarkowanym stopniu) nie mogą samodzielnie udać się do lokalu wyborczego. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania można złożyć do 29 marca 2024 roku w urzędzie dzielnicowym właściwym ze względu na miejsce stałego zamieszkania.

Skorzystaj z wydłużonych godzin pracy urzędu

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z wydłużonych godzin pracy urzędu oraz dostępnych usług, by upewnić się, że ich głos będzie mógł zostać oddany w nadchodzących wyborach samorządowych. Więcej informacji na temat procedur wyborczych można znaleźć na stronie Warszawa19115.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.