Aktywne Miasto Rodzinne w Wesołej

W sierpniowe soboty w Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25 rozpoczynamy cykl warsztatów pt. „Aktywne Miasto Rodzinne”. Jest to projekt realizowany przez Fundację Miejsce Kreatywne w partnerstwie z Fundacją ART, współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę. Celem projektu jest edukacja, stymulowanie i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu oraz tworzenie warunków do rodzinnej aktywności.

6 sierpnia “Drugie życie przedmiotów” odbędzie się pierwszy z warsztatów. Zajęcia, podczas których będziemy uczyć się tworzyć coś z niczego. Poznamy kreatywne rozwiązania na wykonanie domowych przedmiotów takich jak półeczki, doniczki czy pojemniki na różności itp. z niepotrzebnych już lub zużytych rzeczy, które można znaleźć 
w każdym domu. Wspólnie nauczymy się przyozdobić ścianę pokoju dziecięcego ciekawymi wzorkami z przygotowanych na zajęciach szablonów. Jednocześnie nasi uczestnicy poprzez wspólną zabawę zdobędą wiedzę o ochronie środowiska i recyclingu. Przygotujemy własne pojemniki do sortowania śmieci, a z rolek po papierze toaletowym zrobimy instrumenty perkusyjne czy pudełka na biurko na przybory piśmiennicze. Uczestnicy wspólnie przygotujemy masę solną i gipsowy odlew dłoni. Animatorzy pokażą też jakie cuda można wyczarować używając szydełka i włóczki.

13 sierpnia „Kreatywna lodówka“ odbędzie się drugi z warsztatów. Podczas tych warsztatów uczestnicy poznają kolorową rodzinkę fitoskładników. Warsztat łączy ze sobą teorię z zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Podczas warsztatów wykorzystywana jest specjalna mata edukacyjna w kształcie talerza. Uczestnicy otrzymają kolorowe, plastikowe warzywa i owoce oraz koszulki, w czterech kolorach. Zadaniem uczestników będzie odpowiednie ułożenie owoców i warzyw na talerzu oraz zajęcie miejsca na macie edukacyjnej zgodnie z kolorem koszulki. Na talerzy będą musiały zgadzać się proporcje odpowiednich składników.

Warsztat zawiera 3 elementy:


  1. Uczestnicy dowiadują się dlaczego warto jeść kolorowo, z czego powinien składać się każdy posiłek, poznają zasady gry z matą edukacyjną),

  2. Praktyka (wspólna zabawa dzieci i opiekunów na specjalnej macie edukacyjnej – talerzu),

  3. Nagroda (upominek dla dzieci oraz materiały merytoryczne dla opiekunów).

Program warsztatów jest autorski i opiera się na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania, promocji zdrowia oraz medycyny.

Ostatni z warsztatów “Rozśpiewana rodzinka” odbędzie się 3 września i będzie miał miejsce w trakcie DNIA OTWARTEGO w Filii Pogodna. Warsztaty muzyczne polegają na wspólnym śpiewaniu 
i graniu na instrumentach muzycznych. Podczas spotkań zachęcimy uczestników do włączenia się do wspólnej muzycznej zabawy. Każdy będzie mógł zabrać na zajęcia swój instrument i przyłączyć się do wspólnego muzykowania i śpiewania. Zajęcia będą dedykowane różnym instrumentom:


a) instrumenty klawiszowe
b) instrumenty perkusyjne i rytm

c) głos – instrument, który posiada każdy z nas 
e) kontrabas

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.