Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

W sercach wielu mieszkańców Wesołej jest już bardzo ciepło i świątecznie, a to wszystko dzięki Świątecznemu Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu, który odbył się 16 grudnia w Wesołej. Na jeden dzień parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła stał się najbardziej świątecznym miejscem.

Organizatorami tegorocznego kiermaszu byli: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej“ oraz Klub Sportowy Mrs. Sporty Wesoła. Patronat medialny objęły Wiadomości Sąsiedzkie oraz portal www.staramilosna.pl Wydarzenie poprowadziła Olga Miłaszewska, aktorka teatralna i filmowa, mieszkanka Dzielnicy Wesoła, lektora audiobooków, współautorka programów telewizyjnych.

W kiermaszu wzięli udział artyści, rękodzielnicy, twórcy ludowi i lokalni producenci żywności. Wśród ogromnego asortymentu znalazły się m.in. ozdoby świąteczne, ręcznie robiona biżuteria oraz wyroby ceramiczne. Namioty były przystrojone świątecznym oświetleniem, a z głośników popłynęła bożonarodzeniowa muzyka.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również plenerowa pracownia z warsztatami plastycznymi i artystycznymi, gdzie mieszkańcy ozdabiali pierniki, tworzyli stroiki bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne oraz malowali bombki. Dodatkowo zorganizowana została również loteria świąteczna, gdzie każdy kto zgłosił chęć udziału mógł wygrać, m.in. rękodzieło podarowane przez wystawców, karnety ufundowane przez Klub Sportowy Mrs. Sporty Wesoła, vouchery ufundowane przez Restaurację Miłosna oraz kalendarze i zestawy pocztówek z Wesołej przekazane przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej“.

Dodatkowymi atrakcjami były konkursy, animacje dla dzieci, fotobudka ze świątecznym tłem oraz poczęstunek dla sąsiadów – herbata zimowa z ciasteczkami i ciastem. W trakcie trwania Kiermaszu można było posłuchać starodawnych kolęd i pastorałek jak również świątecznych piosenek w nowoczesnych aranżacjach. Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży z Wesołej, które na scenie zaprezentowały świąteczny repertuar.

Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym oraz Paniom: Katarzynie Michalskiej instruktorce z Ośrodka Kultury, Oldze Kuszpie ze Społecznej Szkoły nr 12 im. Emanuela Bułhaka w Wesołej, Annie Mikusek ze Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców z Wesołej, za przygotowanie dzieci i uczniów do występów. To nie wszystkie atrakcje sceniczne, który odbyły się tego dnia. Dzieci zaprosiliśmy na spotkanie z Mikołajem, podczas którego świetnie się bawiły i robiły pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie Kiermaszu wystąpiła Pani Natalia Kovalenko - sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świata muzyki, koncertuje w Europie i na Ukrainie oraz jest jurorem w wielu festiwalach. Pani Natalia Kovalenko zaśpiewała najpiękniejsze polskie i ukraińskie kolędy przy akompaniamencie Władysława Trzeciaka z gościnnym występem Chóru Malwy działającego przy Ośrodku Kultury. Wydarzenie zamknął świąteczny pokaz światła i laserów. Wspólne śpiewanie kolęd oraz ubieranie choinki wprowadziło mieszkańców w świąteczny nastrój.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy za wsparcie finansowe przy realizacji tego wyjątkowego projektu oraz wszystkim partnerom i wystawcom.

Podziel się

Komentarze (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zostanie użyty wyłącznie w celu weryfikacji.